,,Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba … „

 

Uroczystość Najświętszego ciała i Krwi Pańskiej nazywana potocznie ,,Bożym Ciałem”, to wyjątkowe święto dla każdego chrześcijanina. W tym dniu wychodzimy z naszych świątyń na ulice miast, aby dać świadectwo swojej wiary i przywiązania do Boga, Żywego i Prawdziwego, rzeczywiście obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie. Jest to zatem wielkie święto wiary oraz można powiedzieć najbardziej powszechna akcja ewangelizacyjna, przybliżająca Boga rzeszom ludzi, gromadzącym się na trasie ,,kolorowych” procesji.  On sam bez lęku i obaw, nie kalkulując czy się opłaca, czy nie, wychodzi ku każdemu z nas, by się spotkać osobiście, wyjątkowo, niepowtarzalnie i intymnie, by zanurzyć każdego z nas w tajemnice Swojej Miłości, by złączyć się z nami nierozerwalnym węzłem przyjaźni. W tym wyjątkowym dniu przypominamy sobie właśnie tę prawdę i rozpalamy w sobie głód Boga. Oby nigdy nie zabrakło nam sił i motywacji, by wytrwale i konsekwentnie wydeptywać swoją drogę do Niego, tak jak On to czyni nieustanie wobec każdego z nas.