Złote grosze dla Powstańców

Szybciej niż można było by się tego spodziewać minął kolejny miesiąc 2018 roku! Tym razem był to październik, czyli miesiąc naznaczony pobożnością maryjną. W tym wyjątkowym dla naszego narodu roku, odmawiana przez dzieci modlitwa różańcowa była przepełniona duchem wdzięczności i dziękczynienia. Krótkie rozważania poprzedzające każdy Różaniec przypominały nam nie tylko o darze odzyskanej nieodległości, ale również o tym, że ukochaną Ojczyznę trzeba nadal budować i zdobywać. Aby dać wyraz naszej wdzięcznej pamięci i troski o wspólny dom, przez cały miesiąc zbieraliśmy w ustawionym przed ołtarzem słoju grosze za które zostały zakupione znicze. Owe znicze zapłonęły na grobach naszych kłeckich bohaterów, którzy nie szczędzili swojego zdrowia, a niejednokrotnie nawet życia, abyśmy mogli dzisiaj żyć w wolnej Polsce. To właśnie dlatego ostatnie nabożeństwo różańcowe dla dzieci odbyło się na parafialnym cmentarzu. Wszystkim dzieciom i dorosłym, którzy włączyli się w modlitwę i to niecodzienne świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości, serdecznie dziękujemy.