Zawierzenie Maryi

„I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie”

Trzeci maja to święto wszystkich Polaków, bez względu na wiek, wyznanie, poglądy. Dzisiejszy dzień miał wydźwięk dwuwymiarowy – 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, oraz uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Świętowanie rozpoczęło się od spotkania przy pomniku Obrońców Kłecka gdzie delegacje złożyły kwiaty. Następnie w uroczystej procesji wszyscy udali się do świątyni parafialnej na Mszę Świętą, gdzie wstawiennictwu Maryi polecana była Ojczyzna, miasto i cała gmina.

Jednak dzisiejsza modlitwa miała szczególny wydźwięk, ponieważ dziewięć miesięcy po Nawiedzeniu Matki Bożej w Kłecku nasza parafia, rodziny zostały zawierzone opiece Maryi. Do tego wydarzenia przygotowywano się od września podczas dziewięciomiesięcznej Nowenny po Nawiedzeniu. W tym czasie modlono się w konkretnych intencjach, zgłębiając prawdy wiary, w czym pomagali zaproszeni księża. Modlono się za dzieci i młodzież, o życie wieczne dla zmarłych, o nowe powołania, za rodziny i małżeństwa.

Na zakończenie tej Nowenny po Nawiedzeniu gościł w parafii bp Radosław Orchowicz, który przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił słowo do zgromadzonych wiernych. Modlitwie towarzyszył obraz Matki Bożej, który peregrynował po rodzinach, a dziś został na stałe umieszczony w kaplicy maryjnej. Na zakończenie Eucharystii ks. kan. Mirosław Kędzierski w imieniu wszystkich odnowił Jasnogórskie Śluby Narodu i zawierzył parafię Maryi jako Przewodniczce w nowe czasy. Uwieńczeniem tego dnia był festyn rodzinny w kłeckim parku, oraz nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.