Zakończenie roku formacyjnego LSO Kłecko

„Kiedy mali chłopcy i młodzieńcy pełnią służbę ołtarza z radością i entuzjazmem , dają swoim rówieśnikom wymowne świadectwo doniosłości i piękna Eucharystii” (JAN PAWEŁ II)

Ministrant to osoba, którą sam Bóg powołał do służby kapłanowi, aby uzupełniali Eucharystię oraz Nabożeństwa. Ministrant swoją posługą nie tylko uzupełnia Eucharystię ale także wzmacnia więź z Jezusem. Ministranci i lektorzy z naszej wspólnoty parafialnej uroczystą Mszą Świętą zakończyli kolejny rok formacji. Mszy przewodniczył były wikariusz i opiekun LSO – ks. Zbigniew Ilkowski, który modlił się za całe rodziny naszej liturgicznej służby. Natomiast homilię do ministrantów i ich rodziców wygłosił ks. Adam.
Po Mszy Świętej, ks. Proboszcz wręczył nagrody za rzetelną i całoroczną służbę najgorliwszym członkom LSO Kłecko oraz wszystkim, którzy w ciągu roku rozwijali swoją wiedzę i kompetencje, czyli 4 nowym lektorom i 2 nowym ceremoniarzom.
Po wszystkich oficjalnych częściach na wszystkich czekał grill i wspólna gra w piłkę nożną, w którą włączył się również ks. Proboszcz.

Obecnie LSO Kłecko liczy 56 członków:

  • 5 ceremoniarzy
  • 10 lektorów
  • 29 ministrantów
  • 12 kandydatów                                                       

Dziękujemy za ich służbę i nieocenioną pomoc!