Zakończenie oktawy Bożego Ciała.

DSC08134„Procesja jest najwyższym szczytem kościelnego uwielbienia i obrzędów katolickich. Jest ona wyrazem tryumfu. Nasz Bóg sakramentalny kroczy dookoła kościoła lub miasta (…) otoczony wiernymi jako zwycięzca serc naszych (…). Jest to publiczne uczczenie naszego Pana (…). Jest to publiczne wynagrodzenie Mu za tyle zaniedbań (…). Jest to publiczne dziękczynienie za niezliczone łaski, jakie przez Święte Ofiary i Komunie codziennie odbieramy (…)”.- mówił w homilii ks. Damian.

W dniu dzisiejszym o godzinie 18:00 odbyła się Msza Święta koncelebrowana, która kończyła okres oktawy Bożego Ciała. Eucharystię odprawili duszpasterze naszej parafii. Po zakończonej liturgii odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które powstały z inicjatyw grup i stowarzyszeń działających przy parafii.

Tradycyjnie  ostatniego dnia oktawy,  zostały poświęcone wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych. Wianki powinny być splecione najpiękniej jak kto potrafi, z jak największej ilości kwiatów i ziół, ponieważ są symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom.

Wszystko zakończył śpiew pieśni – „Boże coś Polskę …”

Leave a Reply