Zakończenie oktawy Bożego Ciała

Eucharystia to źródło życia, kulminacja, do której wszystko zmierza, jako centrum wszystkich sakramentów, jako ta rzeczywistość najważniejsza, jako modlitwa najpiękniejsza.

Przez osiem ostatnich dni przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszej Krwi i Ciała Pana Jezusa.  Może wydawać się, że to stwierdzenie jest błędne, ale… Uroczystość Bożego Ciała jest tak ważną i radosną, że Kościół pragnie ją celebrować dłużej niż tylko przez jeden dzień! Obchodzimy ją nieco dłużej niż zwykłe święta, aby móc wyrazić swoją wielką radość z tego, że Bóg, Pan Wszechświata, Stworzyciel nieba i ziemi tak bardzo umiłował człowieka, iż dla niego dał się się zamknąć w misterium postaci eucharystycznych.

Msza Święta koncelebrowana, która kończyła okres oktawy Bożego Ciała została odprawiona o godz. 18:00. Eucharystię odprawili duszpasterze naszej parafii. Po zakończonej liturgii odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które powstały z inicjatyw grup i stowarzyszeń działających przy parafii. Tradycyjnie  ostatniego dnia oktawy,  zostały poświęcone wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych. Wianki są symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom.