Dobiegła końca tegoroczna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej 2011[wideo + linki]

pielgrzymkakoloroweW sobotę 6 sierpnia dobiegła końca tegoroczna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Grupy „Promieniste” i „Kolorowe” spotkały się na wspólnej mszy świętej, pod Jasnogórskimi wałami, sprawowanej przez abpa Józefa Kowalczyka, Prymasa Polski. Jak co roku Kościół, w tym dniu obchodzi święto Przemienienia Pańskiego.

Łącznie podczas wspólnego pątniczego szlaku pielgrzymowało ok. 1600 osób, najmłodszy pielgrzym miał 9 miesięcy, najstarszy natomiast 74 lata. Tegoroczna Pielgrzymka przebiegła pod hasłem, „Z Maryją komunii z Bogiem, Soli Deo per Mariam”. Nawiązywało ono do obecnego programu duszpasterskiego oraz obchodzonych rocznic w naszej archidiecezji związanych z postacią Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Poniżej zamieszczamy filmik z wejścia grup kolorowych oraz fotorelacje.

galeria grupy kolorowe
galeria archidiecezja.pl
www.jasnagora.com

www.ppag.pl

Leave a Reply