Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Dzień zaduszny, przypadający po  liturgicznej Uroczystości Wszystkich Świętych, to nie tylko czas szczególnie intensywnego wspominania naszych przodków, lecz przede wszystkim to czas wytężonej modlitwy wstawienniczej o wieczny odpoczynek dla ich dusz. W naszej parafii tradycyjnie obok dodatkowych Mszy sprawowanych w tym dniu za naszych drogich zmarłych, odbyła się wieczorna procesja różańcowa na cmentarzu. Modlitwę w tym wyjątkowym miejscu i przy niecodziennej aurze poprowadziła młodzież. Wielu parafian, mimo już tradycyjnie niesprzyjającej pogody, licznie przybyło na naszą nekropolię i również włączyło się w tę modlitwę. Wszyscy zebrani poprzez obecność i modlitewne skupienie zaświadczyli o swojej wierze w Zmartwychwstałego Chrystusa, okazali wdzięczność wobec dziedzictwa przodków oraz dali wyraz autentycznego zatroskania o wieczne zbawienie tych, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca.