Wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących
„Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko…” – tymi słowami rozpoczyna się modlitwa kierowcy do św. Krzysztofa, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy dzisiaj. Święty Krzysztof jest patronem wszystkich podróżujących, a szczególnie kierowców, którzy codziennie przemierzają drogi, powierzając swoje bezpieczeństwo Bożej opiece.
Podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00, sprawowanej przez ks. Proboszcza Mirosława Kędzierskiego, zgromadzili się kierowcy z naszej parafii, aby wspólnie modlić się za bezpieczne podróże, prosić o Boże błogosławieństwo i dziękować za szczęśliwe powroty do domu. Po zakończonej Eucharystii, zgodnie z tradycją, ks. Proboszcz poświęcił pojazdy zaparkowane wokół naszej świątyni. Każdy z obecnych kierowców otrzymał również drobny upominek z wizerunkiem dzisiejszego patrona – jako znak opieki i przypomnienie, by z ufnością zawierzać każdą podróż Bożej Opatrzności.
Święty Krzysztofie – módl się za nami!


































