Wspomnienie Św. Krzysztofa, a misje.

25 lipca obok liturgicznego wspomnienia Świętego Jakuba Większego, przypada również wspomnienie Świętego Krzysztofa. Od XX wieku święty ten jest czczony jako patron podróżnych, w tym kierowców. Jednak we wcześniejszych wiekach kojarzony był On przede wszystkim jako jeden z Czternastu Wspomożycieli do którego zwracano się w przypadku głodu, epidemii dżumy, ,,złej śmierci”, wielkich plag i klęsk żywiołowych. Dzisiaj coraz częściej Krzysztof kojarzony jest również z misjami – dlaczego? Ponieważ co roku, w dniu Jego wspomnienia, tradycyjnie rzesze Polaków zmierzają do kościoła po to, aby dziękować Bogu za wszelkie błogosławieństwo, którego doświadczali podczas podróży, za bezpieczne wyjazdy i powroty, ale nie tylko! Przybywają do swoich świątyń, aby dalej upraszać to przemożne wsparcie i przypominać sobie o swoim chrześcijańskim misyjnym posłannictwie (Krzysztof- niosący Chrystusa). Święcenie pojazdów, które towarzysz tej modlitwie stało się dobrą okazją do tego, aby wesprzeć tych, którzy swoje misyjne posłannictwo realizują w krajach, gdzie Chrystusa jeszcze nie poznano, albo w których po prostu brakuje Jego świadków, dlatego trzeba przemierzać olbrzymie odległości, aby móc zaspokoić głód Boga wśród poszukujących Go ludzi. Wszystkim, którzy włączą się w to dzieło misyjnego wsparcia, czy to przez osobistą modlitwę, czy pomoc materialną z serca dziękujemy. Poniżej zamieszczamy link przekierowujący na stronę MIVA Polska, na którym można znaleźć podziękowania misjonarzy za okazane wsparcie i jednocześnie świadectwa dotyczące ich posługi misyjnej. Serdecznie zapraszamy do lektury

http://www.miva.pl/index.php/aktualnosci/358-misjonarze-dziekuja-za-pomoc-miva-polska