„Wspólnota – dołącz do sieci” – wolontariusze ŚDM [zdjęcia]

DSCN1922W sobotni wieczór 27 czerwca wolontariusze ŚDM spotkali się wspólnie, aby zrealizować kolejny temat programu „Serce 2.0.”. Temat czerwcowego spotkania to „Wspólnota – dołącz do sieci”. Jak wyglądało spotkanie? Kto na nim był? O czym tak rozprawiano w naszej świątyni parafialnej? Przeczytaj i zobacz!

DSCN1890Na samym początku ks. Damian Woźniak wprowadził zgromadzoną młodzież w tematykę czerwcowego spotkania. Była też okazja, aby co niektórzy, podzielili się wrażeniami z ostatniego szkolenia wolontariuszy ŚDM odbywającego się w zeszły weekend w Gnieźnie.

Już sama tematyka spotkania wydawała się interesująca. Pogłębiona została o świadectwo Jakuba Sobeckiego. Ten młoDSCN1914dy mężczyzna to mieszkaniec Gniezna prężnie działający od wielu lat w strukturach DDM. Przybył na spotkanie do Kłecka, aby podzielić się doświadczeniem dwóch wspólnot. Tak już się stało, że pan Jakub znalazł się w dwóch różnych wspólnotach. Pierwsza to wspólnota Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Był alumnem, który spędził tam jakiś czas swojego młodzieńczego życia. Rozeznając swoje powołanie postanowił się urlopować. W następstwie wyjechał na ponad rok do Taize, aby rozeznawać co dalej ma robić w życiu… Podsumowując można stwierdzić, że dwie różne wspólnoty, dwa różne światy, dwie rzeczywistości, które na zawsze wpisały się w życie pana Jakuba. Dzisiaj pracuje w jednej z firm w Poznaniu i jest szczęśliwym człowiekiem. Dodatkowo każdą woDSCN1899lną chwilę spędza angażując się w życie DDM.

Nie zabrakło też świadectwa naszej wspólnoty parafialnej. Dokładnie chodzi o KDM. Młodzież wraz ze swym opiekunem postanowili się podzielić, tym co robią w piątkowe spotkania. Wiele się słyszy o KDM w Kłecku, ale wielu jeszcze nie wie, że co młodzież robi na tych spotkaniach. W więc była to doskonała promocja jednej ze wspólnot parafialnych.

Zwieńczeniem pierwszej części spotkania była adoracja połączona z rachunkiem sumienia i sakramentem pokuty i pojednania. Jak sam temat spotkania zapraszał do budowania pięknych wspólnot, tak młodzi dalej budowali wspólnotę stołu. W ogrodach plebanijnych odbył się wspólny grill. Młodzież z naDSCN1949szej parafii już od popołudnia przygotowywała dla wolontariuszy jedzonko, stoły i ognisko, aby godnie przyjąć kolegów. Nie zabrakło pląsów i tańców na świeżym powietrzu.

Ci co byli, dużo użyli. Ci co w domach zostali, popołudnie i wieczór zmarnowali!

Drogiej Młodzieży za przygotowanie przedsięwzięcia, za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie wielkie dzięki.

Tak trzymać!

Leave a Reply