Wspólna modlitwa

„Na kryzys cywilizacji trzeba odpowiedzieć cywilizacją miłości, opartą na uniwersalnych wartościach pokoju, solidarności i wolności…”. Jan Paweł II

„На кризис цивілізації, треба відповідати цивілізацією любові, опираючись на спокій, солідарність і волю…” . Іан Павел ll

Zmartwychwstały Chrystus przynosi pokój. Pokój potrzebny każdemu z nas, niezbędny. Szczególnie ten dar pokoju jest potrzebny na umęczonej wojną Ukrainie. Właśnie o ten szczególny dar modliliśmy się dzisiaj w naszej parafii. W dzień zmartwychwstania, kiedy Jezus mówi do każdego z nas: „POKÓJ WAM”. Na Mszy Świętej o godzinie 10:00, mieliśmy możliwość wspólnej modlitwy z mieszkańcami Ukrainy, którzy znaleźli schronienie i dach nad głową na terenie naszej gminy.

Ksiądz Proboszcz składając życzenia podkreślał, że zgodnie z polskim przysłowiem „Gość w dom, Bóg w dom”, nasi goście mają się czuć jak u siebie. Jednak z drugiej strony przypomniał i tego przede wszystkim życzył, aby sprawdziło się inne nasze przysłowie „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Życzył, aby wszyscy mogli wrócić do swojego, wolnego od wojny kraju.

Homilię podczas tej Mszy Świętej wygłosił ks. Adam, który zwrócił się do naszych gości w ich ojczystym języku:

Chwała Jezusowi Chrystusowi. Dzisiaj WIELKANOC, kiedy Jezus Chrystus powstał z martwych, zwyciężył śmierć, zwyciężając zło i ciemność. Wierzymy, że sytuacja na Ukrainie zakończy się zwycięstwem dobra nad złem, życia nad śmiercią, światła nad ciemnością. Chwała Jezusowi Chrystusowi Chwała Ukrainie.

Слава Ісусу Христу. В сьогоднішній день ВЕЛИКОДНІЙ ,коли Ісус Христос встав з мертвих, смертю смерть подолав, поконавши зло і темряву. Ми віримо що і ситуації на Україні закінчиться перемогою добра над злом,життям над смертю, світлом над темряваю. Слава Ісусу Христу Слава Україні.