Wolontariusze ŚDM ostro ruszyli… [zdjęcia]

11350234_535242799959130_338395740_nGrupa młodych ludzi od pewnego czasu przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży (ŚDM), które odbędą się w Krakowie w przyszłym roku. W naszym dekanacie – w Kłecku oraz Mieścisku – raz w miesiącu wolontariusze spotykają się i formują się, aby przyjąć młodych zza granicy. W piątkowe popołudnie 22 maja młodzież udała się na Pola Lednickie, aby przeżyć tam kolejne spotkanie prowadzone przez ks. Damiana Woźniaka (kłeckiego wikariusza) oraz Renatę Dudę (katechetkę kłeckiego gimnazjum).

Po godzinie 16.00 z pod naszego kościoła parafialnego wyruszyła grupa wolontariuszy. Sam widok młodzieży ubranej w odblaskowe kamizeli z napisem „Pielgrzymka Kłecko” wzbudzał zainteresowanie przechodniów i mieszkańców Kłecka. A byli to „tylko” i „aż” wolontariusze ŚDM.

11328996_960208634021614_86953804_nW oparciu o program „Serce 2.0” majowe spotkanie zostało poprowadzone na Lednicy. „Eucharystia – czas na miłość” – to główny temat majowego spotkania, który młodzi realizowali całe piątkowe popołudnie. Został on nieco wzbogacony o zabawy mające na celu wzajemne poznanie się wolontariuszy. Jak się okazało wspólne zabawy przyniosły wiele śmiechu i radości uczestnikom. Sam przejazd z Kłecka na Lednicę stwarzał okazję do rozmów i wielu cennych dyskusji. Okazał się dla wszystkich ubogacający.

11350118_535262466623830_530072032_nPo przybyciu na miejsce młodzież modliła się wspólnie w intencji ŚDM. Ksiądz wikariusz odprawił w intencji młodzieży Mszę św. podczas, której wygłosił homilię wchodząc w tematykę majowego spotkania. Przed wspólną Eucharystią młodzież skorzystała z sakramentu pokuty i pojednania. W tm szczególnym miejscu po zakończonej wspólnej celebracji, młodzież odnowiła  przyrzeczenia chrzcielne nad jeziorem lednickim.   DSCN1607

Dziękujemy naszej kochanej młodzieży, że nie boją się mówić: „Jestem uczniem Chrystusa!”. „Ci, którzy nie pojechali niech żałują” – stwierdziła młodzież. Nie bój się zostać wolontariuszem ŚDM. Najmłodszy wolontariusz (Oskar) zgłosił się z mamą i ma 6 lat.

Zatem, nie czekaj!

Zgłoś się do ks. Damiana w Kłecku, bądź ks. Krystiana w Mieścisku.

Leave a Reply