Wizyta w Dąbrówce Kościelnej

Wiele razy powierzałem Maryj niepokoje serc i wiele razy doświadczałem Jej pociechy. – Św. Ojciec Pio.

Kilka dni temu przypadało liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a w pierwszą niedzielę po tym święcie, tradycyjnie z naszej parafii wyruszyła piesza pielgrzymka do Dąbrówki Kościelnej. Grupa złożona z ponad 120 osób, wyruszyła na pielgrzymi szlak o godz. 3:30, aby móc uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej na błoniach dąbrowieckiego  sanktuarium. Pielgrzymi przed cudownym obrazem, złożyli Bogu swoje intencje prywatne, oraz te, które dotyczyły naszej parafii. Pan Bóg, po raz kolejny pobłogosławił dobrą pogodą, a wszystkim towarzyszyła radość serca, podsycana śpiewem i modlitwą. Pielgrzymi mogli spojrzeć w oczy Maryi i poczuć Jej matczyną miłość. Do domów wrócili z przeświadczeniem, że Ona będzie zawsze z nimi w ich domach, oraz w wypełnianiu codziennych obowiązków.

Matko Pocieszenia błagamy Cię, bądź z nami w każdy czas, wspieraj i ratuj nas!!