Wizyta u św. Józefa.

„Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia, przychodź nam łaskawie z pomocą niebiańską w walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus od oczywistej zguby, tak dziś broń Święty Kościół Boży od wrogich zasadzek i klęski wszelakiej” – Leon XIII papież

Trwamy w Roku św. Józefa. Nasza parafia aktywnie włączyła się w jego obchody. Zaczęliśmy od Wielkiego Postu, którego św. Józef był patronem, poprzez rekolekcje z naukami o tym świętym, konkursy, intronizację figury św. Józefa w naszym kościele. Finalnym punktem była parafialna pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Msza Święta w intencji pielgrzymów była  koncelebrowana przez naszych duszpasterzy modlących się w intencji naszej parafii. Po zakończonej Eucharystii był czas na zwiedzanie Bazyliki, Kaplicy Wdzięczności i Męczeństwa będącej dziękczynieniem za ocalałych księży z obozu KL Dachau, spacer po starówce. Na zakończenie została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, po której pielgrzymi udali się w drogę powrotną do Kłecka.