Wizyta u Matki

Witaj Mamo!!! Przodkowie nasi uczyli, że witając kobietę, a szczególnie mamę należy ją w rękę pocałować. Pragniemy więc z miłością i szacunkiem ucałować Twe matczyna ręce. Tę, na której trzymasz i przynosisz nam syna – Jezusa i tę drugą, którą go wskazujesz jako ratunek i zbawienie dla świata.

Te słowa naszego księdza Proboszcza padły 18 sierpnia 2022 roku, gdy witał Matkę Bożą w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Rok temu przeżywaliśmy Nawiedzenie w naszej wspólnocie parafialnej, czas wyjątkowy dla każdego z nas. Stanęliśmy wobec tej Cudownej Jasnogórskiej Madonny, by Ją przyjąć w nasze życie, w naszą rzeczywistość, aby rzeczywiście prowadziła nas do Chrystusa, aby nam w tej drodze przewodziła, aby nas na tej drodze strzegła i wspomagała ale także, każdą i każdego z nas na tej drodze pouczała. Pokazywała co znaczy iść do Chrystusa.

Dziś, po roku od tamtych wydarzeń, mieszkańcy naszej parafii udali się do Jasnogórskiej Pani z rewizytą. Pielgrzymka była dziękczynieniem za Nawiedzenie oraz za wszystkie owoce jakie to spotkanie z Maryją przyniosło. Nasi parafianie wraz z przewodnikiem zwiedzili Jasną Górę, uczestniczyli w Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz Drodze Krzyżowej na wałach klasztornych.

Zdjęcia: ks. Proboszcz, p. Marta Janka