Wiosenne porządki w Dzień Wiosny [zdjęcia]

IMGP0086W sobotnie przedpołudnie (21 marca), w pierwszy dzień wiosny, na terenie przy kościele pojawili się młodzi parafianie. Jak tradycyjnie przystało na wiosnę, wszyscy robią porządki. A więc i oni postanowili uporządkować teren wokół naszej świątyni.

Mile zaskoczeni zostali nasi duszpasterze parafii przez młodzież. W ubiegłym tygodniu wyszli oni z podobną inicjatywą jak na jesień. Wyrazili swoją chęć pomocy w zrobieniu porządków wokół kościoła. Całe przedpołudnie ciężko pracowali, aby teren przy kościele nabrał blasku po zimie.

Młodzi poszli za myślą św. IMGP0074Benedykta, który mówił: „Módl się i pracuj!”. Całej tej żmudnej pracy sprzyjała miła atmosfera, rozmowy oraz piękna pogoda. Nie zabrakło wśród młodych naszego wikariusza ks. Damiana i dk. Macieja, naszego praktykanta.IMGP0095

Po zakończonej pracy młodzi udali się na małe co nieco. Bo jak mówi Pismo Święte: „Wart jest robotnik swojej zapłaty”. Do grona pracusiów zaliczają się: Natalia Adamska z Charbowa, Marika Woźniak z Kłecka, Mikołaj Bodzieszyk z Kłecka Kolonii, Bartosz Pasternicki z Kłecka oraz Kacper Serwatka z Kłecka – inicjator przedsięwzięcia. Młodym serdecznie dziękujemy za zapał i chęci oraz za wspólnie spędzony czas.

Leave a Reply