Wigilia w Gorzuchowie

Trzecia niedziela Adwentu nazywana jest niedzielą Gaudete – tzn. niedzielą radości. Liturgia tego dnia pragnie nam przypomnieć, że czas adwentowego czuwania i przygotowania do świąt to przede wszystkim radosne wychylanie się w stronę spotkania z Bogiem, spotkania, które ma nas wypełnić autentycznym i czystym szczęściem. Ponadto dzisiejsza niedziela zachęca nas również do tego, aby przyjrzeć się swoim przygotowaniom do tego spotkania i zadać sobie pytanie o zachowanie właściwych proporcji podczas codziennej gonitwy i walki o perfekcyjne Święta. Dzisiejsze popołudnie było zatem dobrą okazją nie tylko do podjęcia refleksji, lecz także do radosnego spędzenia czasu we wspólnym gronie. Tym razem spotkaliśmy się w gorzuchowskiej świetlicy, aby w świątecznym klimacie przeżyć radość wspólnoty. Był to niewątpliwie dobry czas, który pozwolił choć na chwilkę wyrwać się z przedświątecznego zabiegania, zasiąść przy wspólnym stole i podzielić się wzajemną życzliwością. Oby jej nikomu nie zabrakło w tych najbliższych dniach!