„Wielki Post – czasem zdejmowania masek” – Młodzieżowa Droga Krzyżowa

DSCN3155Kolejny nasz Wielki Post i kolejne zaproszenie do nawrócenia. Młodzież z naszej parafii zaprosiła wspólnotę parafialną do przeżywania nietypowych Młodzieżowych Dróg Krzyżowych w piątkowe wieczory o godz. 19.30. Myśl przeżywania takich Dróg Krzyżowych zrodziła się w zeszłym roku. I udało się. Ma miejsce kontynuacja w tym roku. Czasem są one inscenizowane, czasem recytowane, czasem z rekwizytami, ale zawsze prowadzone przez młodzież. Pierwsze w tym roku młodzieżowe widowisko nosiło tytuł: „Wielki Post – czasem zdejmowania masek”.

Nowe techniki, muzyka, komputer, film, trochę światła i dymu. To wszystko młodzi teamwykorzystują, aby wprowadzić wspólnotę w dobre przeżywanie męki Pana Jezusa. Młodzież z gimnazjum w Kłecku i licealiści wraz z księdzem wikariuszem tworzą niesamowity „team”, który dla Chrystusa zrobi wszystko. Wszystko? Czy to możliwe?

DSCN3138Przed kilkoma dniami usłyszeliśmy wezwanie: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Nawrócenie wiąże się z przemianą, z wyzwoleniem się od tego co jest złe, słabe i kruche. W Piśmie Świętym czytamy: „Przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»”. Jezus odpowiedział na to pytanie, które nurtuje głębię naszego jestestwa, krocząc drogą krzyżową.

Wezwanie, by iść za Jezusem, jest skierowane do wszystkich, a szczególnie do młodych oraz tych, którzy doświadczają bólu, podziałów, krzywdy czy niesprawiedliwości. Młodzież u stóp Krzyża chce składać swoje słabości. Wszystkie ich przedsięwzięcia mają stać się zachętą do wielkopostnej pracy nad przemianą. Jest to też czas zdejmowania masek, które kryją piękno  Boskiego oblicza.

W piątek kolejna Młodzieżowa Droga Krzyżowa tradycyjnie o godz. 19.30.
Temat: „DROGA ŚMIERCI NA JAWIE”.
Przyjdź i nie zmarnuj szansy swojego nawrócenia!

Leave a Reply