Wielki Post czasem nawrócenia… [zdjęcia]

Wielki Post jest czasem sprzyjającym zintensyfikowaniu życia duchowego poprzez święte środki, jakie oferuje nam Kościół: post, modlitwę i jałmużnę. U podstaw wszystkiego jest Słowo Boże, do którego słuchania i bardziej pilnego rozważania jesteśmy w tym okresie zachęcani. Co zrobiłeś do tej pory?

Ponad dwa tygodnie temu kapłani w naszej parafii posypali nasze głowy popiołem. To czytelny znak, który mówi nam o wejściu w czas nawrócenia. Dlatego skorz

ystaj z czasu, w którym masz przylgnąć do Pana Boga. Nie marnuj czasu! Weź udział w różnych nabożeństwach, które są w naszej parafii:

– Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek o godz. 16.30
– Drogi Krzyżowej dla dorosłych w piątek o godz. 17.30
– Młodzieżowej Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 19.30
– Gorzkich Żalów w niedzielę o godz. 17.00

Już za tydzień rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr. Dariusz Sobczak – Dyrektor Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Nauki rekolekcyjne będą refleksja nad tym jak tegoroczne hasło duszpasterskie „Idźcie i głoście”. Ich plan przedstawia się następująco:

Niedziela, 26 marca 2017 Msze Św. z nauką rekolekcyjną.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – godz. 17.oo

Poniedziałek, 27 marca 2017  Godz. 18.oo Msza Św. z kazaniem
Po Mszy wieczornej – nauka dla rodziców dzieci mających w tym roku przystąpić do I Komunii Św. i przyjąć sakrament bierzmowania.

Wtorek, 28 marca 2017 Godz. 18.oo Msza Św. z kazaniem
Po Mszy wieczornej – nauka dla małżonków i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Środa, 29 marca 2017
Msza Św. z kazaniem
oraz podjęcie „Duchowej Adopcji dziecka nienarodzonego”

W hasło roku duszpasterskiego „Idźcie i Głoście!” wpisuje się praca naszej młodzieży, która w każdy piątek na Drodze Krzyżowej prezentuje nam polskich świętych i błogosławionych, którzy swoim życiem zapraszają nas do apostołowania. Zobacz jak wygląda ich praca. I nie przegap Wielkiego Postu!

Leave a Reply