Wielki Post – czas przemiany i nawrócenia.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas przygotowania do przeżycia najważniejszego święta naszej wiary – święta Wielkiej Nocy. Okres Wielkiego Postu jest zatem czasem przygotowania do radosnego świętowania Zmartwychwstania Chrystusa, zwycięstwa życia nad śmiercią, światłości nad ciemnością, miłości nad nienawiścią. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy podejmować różnorakie praktyki wielkopostne, by nie poddać się zbędnemu smutkowi i nie zapomnieć o właściwej motywacji podejmowanych ćwiczeń duchowych. Nie zapominajmy również o tym, że ,,nie można uznawać za pewnik tego, że Pan da nam po raz kolejny czas sprzyjający nawróceniu…” (pap. Franciszek).

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:
Droga Krzyżowa dla dzieci – piątek, godz. 16,3o;
Droga Krzyżowa dla dorosłych – piątek, godz. 17,3o.
Drogi Krzyżowe dla młodzieży w piątek o 19.3o.
Gorzkie Żale – niedziela, godz. 17,oo.