Wieczór Chwały

Dotknij Panie moich oczu abym przejrzał, dotknij Panie moich warg abym przemówił – z uwielbieniem. Dotknij Panie mego serca i oczyść je, niech Twój Święty Duch dziś ogarnia mnie.

Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po raz pierwszy w naszej parafii mogliśmy przeżywać „Wieczór Chwały” czyli radosne i spontaniczne uwielbienie Boga z czasem na modlitwę wstawienniczą, spowiedź lub rozmowę z kapłanem oraz Eucharystię z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie chorych fizycznie, psychicznie oraz duchowo. Jest to czas, podczas którego spotykamy Boga Żywego obecnego w Najświętszym Sakramencie, działającego pośród nas, uzdrawiającego nasze dusze i ciała.

Wieczór rozpoczęła uroczysta Msza Święta, którą koncelebrowali ks. Zbigniew Ilkowski oraz ks. Adam Piechowiak. Podczas homilii ks. Zbyszek wyjaśnił, że: „modlitwa uwielbienia jest najbardziej bezinteresowną formą modlitwy, gdyż w niej nie koncentrujemy się na tym, co jeszcze chcielibyśmy od Boga otrzymać, ani nawet na tym, co nam dał, ale nasze myśli i serca zwracamy ku Jego świętej obecności. Pragniemy być przy Bogu ze względu na Niego samego„.

Po wspólnej Mszy Świętej nastąpił czas uwielbienia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, podczas którego modliliśmy się o umocnienie i uzdrowienie. Nie zabrakło też modlitwy wstawienniczej poprzez nałożenie rąk.