Światowy Dzień Młodych w wymiarze diecezjalnym [zdjęcia]

img_6518Dziś w Kościele  obchodzimy  Światowy Dzień Młodych wymiarze diecezjalnym, zapoczątkowany w 1984 r. przez Jana Pawła II.  Tegoroczne spotkanie jest przygotowaniem do światowych dni młodych Madrycie, które odbędą się w sierpniu.

Jak co roku w Gnieźnie spotkali się młodzi z całej archidiecezji, aby wspólnie pochylić się na tegorocznym hasłem papieskiego orędzia; zakorzenienie i zbudowania na Chrystusie, mocni w wierze. Spotkanie rozpoczęło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, przedstawieniem artystycznym Tryptyku Jana Pawła II. Następnie młodzi udali się do Doliny Pojednania, gdzie odbył się konkurs palm i rozpoczęcie liturgii Niedzieli Palmowej. Poczym w procesyjnie z  palmami ruszyli się do katedry na eucharystię sprawowaną przez ks. abpa Józefa Kowalczyka Prymasa Polski.  Homilię wygłosił ks. bp Wojciech Polak w której przypomniał słowa Jana Pawła II o pierwszym spotkaniu młodych, które miało miejsce 2000 lat temu podczas wjazdu Jesusa do Jerozolimy. Wówczas również wielu młodych witało Go radośnie okrzykami i śpiewem.  Po eucharystii wszyscy uczestniczy otrzymali książeczki z orędziem papieża na tegoroczny XXVI Światowy Dzień Młodych. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem na placu seminaryjnym.
Na uroczystościach nie zabrakło, również młodych z naszej parafii. Poniżej zamieszczamy fotorelacje ze spotkania.

fot. M. Bielawska

Leave a Reply