Warsztaty wolontariuszy ŚDM [zdjęcia]

DSCN4462Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia wolontariusze ŚDM z Kłeckiego Punktu Przygotowań przeżywali warsztaty integracyjno-formacyjne, których celem było budowanie wspólnoty na Chrystusie. Młodzież przebywając ze sobą od piątku do soboty, odwiedzając wspólnie kilka miejsc i modląc się przeżyła swoistego rodzaju rekolekcje w drodze. Zobacz sam!

DSCN4396W dniach od 8 kwietnia do 9 marca kilkunastu wolontariuszy ŚDM uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych w Kłecku. Młodzież przez te dwa dni miała okazję poznać się bliżej i odwiedzić kilka ciekawych miejsc. Wśród nas krąży powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, a wolontariusze mówią inaczej… „Swoje mamy i je dobrze znamy”.

W piątek wieczorem w kaplicy sióstr Służebniczek była sprawowana Msza św. w intencji ŚDM i młodzieży, która czeka na to wielkie wydarzenie. Nie obyło się bez modlitwy przebłagania, prośby i uwielbienia. Sobota była też niesamowitym dniem. Nasza młodzież rano udała się do Gniezna, aby poznać bliżej historię naszej archidiecezji. Odwiedzili oni Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Katedrę oraz zwiedzili jej podziemia, które kryją wiele ciekawostek.

DSCN4554Całość zwieńczyła wizyta na Polach Lednickich – miejscu szczególnym dla młodego człowieka. Tam młodzież czuje się jak u siebie.  Widać to z resztą na zdjęciach… Nie obyło się bez modlitwy przy grobie o. Jana Góry i zwiedzeniu Muzeum.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy umożliwili to spotkanie i zatroszczyli się o stronę materialną. Dziękujemy sponsorom posiłków i żywności: firmie „TABAK”; Piekarni Państwu Kamińskich oraz p. Violetcie i p. Jackowi Leśnym.

Bogu niech będą dzięki zw wspólnie spędzony czas!
Bogu dzięki za młodych wolontariuszy ŚDM w Kłecku! Bogu dzięki za ludzi dobrego serca!

Leave a Reply