„W zdrowym ciele, zdrowy duch!” – mówi nam LSO [zdjęcia]

IMGP0097
Tomasz Z. rozpoczyna mecz

W sobotnie popołudnie (14 marca) Liturgiczna Służba Ołtarza postawiła na sport, a dokładniej na piłkę nożną. Tak jak na co dzień dbają o piękno i zdrowego ducha liturgii w naszej świątyni, tak dzisiaj zadbali o swoje zdrowie. Nasi ministranci postanowili rozegrać między sobą kilka meczów.

Dla wielu sobota, weekend jest dniem odpoczynku. Natomiast ministranci i lektorzy, jak się okazało, nie próżnowali. Od rana w sobotę szkolili się do posługiwania przy ołtarzu Pańskim. „Chcąc pięknie służyć, musimy ciągle pogłębiać swoje umiejętności i wiedzę. Czasem trzeba zrezygnować z wielu rzeczy i przyjemności, aby ta posługa w naszym kościele była owocna”-  stwierdził ks. Damian.

W dzisiejsze popołudnie (14. 03. 2015) LSO naszej Parafii pod opieką Ks. Damiana Woźniaka i Ks. diakona Macieja Jasińskiego wybrała się do hali mieszczącej się przy naszym gimnazjum, aby aktywnie spędzić sobotni dzień.

IMGP0068
Ks. Damian w akcji życia

W zgodnym męskim gronie zdecydowaliśmy się rozegrać mecz piłki nożnej. Mimo dobrej znajomości rywalizacja była zacięta, ale oczywiście wszystko odbywało się zgodnie z zasadami fair-play.

IMG_1476
Adam Banicki – prezes LSO

Podobnie jak przy ołtarzu – nie brakowało zgody i harmonii, a niektórych zagrań nie powstydziliby się zawodowi piłkarze. Również opiekun grupy – Ks. Wikariusz – pokazał, że piłka nie jest mu obca. Po około 1,5 godziny gry, zmęczeni, ale zadowoleni, rozeszliśmy się do naszych domów. 

Dzisiejszy dzień był pełen wyzwań i decyzji dla naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Demokratycznymi wyborami wybrali nowego prezesa, który będzie reprezentował całą grupę. Tym szczęśliwcem został Adam Banicki – długoletni ministrant i lektor naszej parafii. Adamowi życzymy miłej i owocnej współpracy.

Leave a Reply