„W trosce o nasz Dom” [zdjęcia]

P1100104W sobotę 21 kwietnia w całej Archidiecezji odbyły się spotkania formacyjne dla członków Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych oraz stowarzyszeń i ruchów kościelnych działających przy parafiach. Spotkania te, były przygotowaniem do Kongresu diecezjalnego, oraz wpisały się w realizacją Programu duszpasterskiego: „Kościół naszym domem”.  Jednym z celów tego spotkania ,było uaktywnienie i ożywienie osób zaangażowanych, w wymienionych wyżej strukturach. Wspólnym obradom i modlitwie towarzyszyło hasło: „W trosce o nasz Dom”.

Spotkanie dla kłeckiego i kiszkowskiego Dekanatu odbyło się na „Polach lednickich”, rozpoczęło się on uroczystą Mszą Świętą, którą koncelebrowali kapłani, z poszczególnych  parafii. Następnie gości powitał gospodarz tego miejsca o. Jan Góra, który przybliżył zebranym początki swojej pracy duszpasterskiej, z młodzieżą oraz kształtowanie się spotkań na Lednicy.  Kolejnym punktem spotkania był wykład Pana Hieronima  Muraszko (z Bractwa Świętej Rodziny)  pt. Refleksja nad rolą osób świeckich. w Kościele. Spotkanie zakończył wspólny posiłek.

W spotkaniu uczestniczyli kapłani z Dekanatu kłeckiego i kiszkowskiego razem z pięcioma przedstawicielami danej parafii.

Leave a Reply