W Tobie jest światło.

Nie wystarczą tu nasze ludzkie starania, nasza roztropność i rozum. Pokój, jeśli ma być trwały, musi mieć znacznie solidniejszy fundament. Tym fundamentem jest Bóg, jest nim Chrystus, który mówił, że przynosi pokój, ale inny, niż ten, który daje świat. Ten rzeczywisty pokój jest możliwy tylko wtedy, gdy człowiek jest zjednoczony z Bogiem i postępuje według Jego woli – bp Krzysztof Wętkowski

W sobotę 23 grudnia po raz kolejny do naszej parafii zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju – znak braterstwa, jedności, pokoju i nieodłączny element przygotowania do Bożego Narodzenia. Tegoroczne hasło brzmi: „W Tobie jest światło”. Uroczyste przekazanie światełka odbyło się na Mszy Świętej o godzinie 10.00, którą odprawił ks. kan. Mirosław Kędzierski. W swoim słowie nawiązał do tego jak trudno jest dbać o płomień świecy i ile wysiłku kosztuje czuwanie aby przy najmniejszym podmuchu wiatru taki płomień nie zgasł.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie dobiega końca dlatego wpatrzeni w blask światełka z Betlejem otwierajmy nasze serca i postarajmy się nie odwracać naszych dłoni od drugiego człowieka, który jest w potrzebie, od biedy i nieszczęścia. Niech przesłanie z Betlejem dotrze do nas wszystkich z mocą, bo współczesny człowiek potrzebuje właśnie takiego światła. Zabierając to Betlejemskie Światełko do naszych domów postarajmy się, aby nadchodzące święta były czasem odkrycia na nowo światła wiary w nas samych, które może zgasło podmuchem zagubienia lub w chwilach przykrych doświadczeń.

Po Mszy Świętej rozdane zostały upominki dla dzieci, które na Roraty przychodziły z własnymi lampionami.