W poszukiwaniu pocieszenia u Dąbrowieckiej Pani.

Tegoroczne uroczystości odpustowe w Dąbrowieckim sanktuarium, związane z liturgicznym świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Pocieszenia, mimo niepogody zgromadziły liczne rzesze pielgrzymów. Również z naszej parafii w to wyjątkowe miejsce, słynące licznymi łaskami, udała się grupa pątników. Tym razem uroczystość miała szczególny charakter, ponieważ przeżywano jubileusz pięćdziesięciolecia koronacji wizerunku Dąbrowieckiej Pani. Był to najlepszy moment na to, aby przypomnieć sobie nie tylko o znaczeniu Maryi, która odegrała olbrzymią rolę w historii zbawienia oraz formowania się Kościoła, ale także o szacunku dla tego co Święte. Dobrze, abyśmy nigdy nie zapominali, że profanacją jest nie tylko brak szacunku wobec miejsc, znaków i symboli kultu, lecz jest nią także brak szacunku wobec drugiego człowieka, który jest żywym obrazem Boga.