W drodze….

„Właśnie św. Wojciech, który głosił radość Ewangelii, oby taką radość zapalał w sercach młodych, aby otwierali je na głos Chrystusa, mieli odwagę Mu zawierzyć i aby chcieli za Nim pójść”. – abp Wojciech Polak

Po przerwie spowodowanej pandemią, młodzież ponownie pielgrzymowała do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Młodzież z naszej parafii, oraz przybyli goście, po piątkowym święcie, wczesnym rankiem w sobotę wyruszyła na pielgrzymi szlak, aby wspólnie z rówieśnikami spotkać się w Gnieźnie na Uroczystościach Odpustowych ku czci św. Wojciecha. Wszystkich, którzy zdecydowali się na pieszy marsz, pobłogosławił ks. kan. Mirosław Kędzierski.

Młodzież z uśmiechami i śpiewem na ustach dotarła na Wzgórze Lecha w godzinach południowych, a o 13:30 uczestniczyła w Mszy Świętej, której przewodniczył biskup pomocniczy lubelski Adam Bab. Wszystkich, którzy dotarli witał bp Radosław Orchowicz, wieloletni duszpasterz młodzieży. Mówił: „Wielką radością jest dla mnie, że mogę stanąć tu dziś razem z wami i was powitać. Cieszę się, że piesza pielgrzymka z różnych stron archidiecezji na powrót ruszyła i że możemy tu razem świętować”.

Nasi pielgrzymi wzięli udział również w powitaniu Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej oraz w nocnym czuwaniu przy relikwiach i ikonie w parafii pw. św. Michała Archanioła. W niedzielne przedpołudnie byli obecni na Sumie odpustowej, gdzie z ręki Prymasa Polski odebrali księgę Pisma Świętego.