Uroczystości odpustowe – 16.10.2015

DSC03996„… przez posługę swojego Kościoła, Bóg okazuje swoje miłosierdzie światu, udzielając mu cennego daru, który od bardzo dawna nosi miano odpustu.”

W ciągu roku liturgicznego każda parafia, przynajmniej raz przeżywa uroczystości odpustowe. W tym dniu w sposób szczególny czci sięDSC03993 patrona parafii, to również szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To czas kiedy każdy wierzący ma okazje doświadczyć łask Bożej miłości, daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę.

16 października to dzień naszego odpustu parafialnego ku czci naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej, oraz dzień wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Św. Jadwiga jest patronką wyporu na papieża naszego rodaka. Uroczysta Msza Święta została odprawiona o godz. 18.00, którą celebrował i homilię wygłosił ks. dr. Michał Sołomieniuk dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. W swoim kazaniu mówił o św. Jadwidze, która była żoną i matką, która pokazywała wielką wiarę i żyła w duchu tej wiary. Przekazywała tą wiarę swoim dzieciom i wszystkim w swoim otoczeniu. Natomiast po wstąpieniu do zakonu jeszcze gorliwiej wypełniała swoje posłannictwo.

Po uroczystej liturgii został wystawiony Najświętszy Sakrament , oraz odmówiono Litanię do Św. Jadwigi Śląskiej, po czym ruszyła procesja wokół kościoła. Na zakończenie uroczystości zaśpiewano „Te Deum laudamus…” – „Ciebie Boga wysławiamy…”.

Po Mszy Świętej zgromadzeni kapłani oraz wierni adorowali relikwie naszej świętej patronki.

Leave a Reply