Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Eucharystia – Jezus, który staje się obecny na ołtarzu ciągle potrzebuje nowych apostołów, nowych sług którzy poświęcając swój czas chcą być blisko niego i czynić ten czas owocnym. Pomocnikami kapłanów są ministranci – pełniący służbę przy ołtarzu, bez nich liturgia była by uboga i pozbawiona życia. To oni nadają jej blask swoją młodością i poświęceniem.

W ostatnią niedzielę każdego roku liturgicznego obchodzimy wielką uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To jest szczególny dzień przede wszystkim dla wojska Chrystusa, które wiernie  służy przy ołtarzu podczas kolejnych Mszy w ciągu roku. Ministranci i lektorzy tego dnia nie tylko świętują, ale i wzmacniają swoje szeregi. W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godzinie 11.30 ministranci z naszej parafii odnowili swoje przyrzeczenia, a dwoje młodych ludzi zostało przyjętych w poczet kandydatów predysponujących do tego zacnego grona.

Gratulujemy ,,starym” i ,,nowym” Ministrantom/Kandydatom i życzymy, aby odnowione/złożone dzisiaj przyrzeczenia zawsze konkretnie przekładały się na życie, a szczególnie na Waszą posługę.

Pamiętam, że dla mnie, kilkuletniego chłopca, który wyrósł w rodzinie katolickiej, zaangażowanie w posługę liturgiczną i wejście w struktury ministranckie były czymś fantastycznym. Miało to również ogromne znaczenie wychowawcze. Z jednej strony byli rodzice, którzy zgadzali się na podjęcie tej posługi przez syna, z drugiej był ksiądz i świadomość, że oto ktoś zobaczył we mnie kogoś godnego takiej funkcji! To wszystko przyczyniało się do budowania własnej tożsamości i poczucia wartości, siły, świadomości, że to, co robię, jest dobre. – abp Wojciech Polak