Uroczystość Bożego Ciała 04.06.2015

Uroczystość NajświętszegoDSC01450 Ciała i Krwi Pańskiej, to pełna nazwa święta, które się kryje pod tytułem „Boże Ciało”. Jest to ludowa nazwa, która w skrócie wyraża pełny sens całej uroczystości: obecności Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii, tj. pod postacią chleba i wina, które oznaczają Jego Ciało i Krew przelane dla naszego zbawienia. Obecność eucharystyczna przypomina o cenie, jaką Jezus Chrystus złożył dla naszego zbawienia, ofiarując na krzyżu Swoje Ciało i przelewając Krew.

W naszej parafii centralne uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 9.00, po której odbyła się procesjaDSC01371 ulicami naszego miasta. Mszę Świętą odprawił ks. Maciej Jasiński, który był praktykantem w naszej parafii, a 30 maja otrzymał święcenia kapłańskie. Ks. Maciej wygłosił także homilię, w której mówił o istocie i sensie święta Bożego Ciała.

Po zakończonej uroczystej Eucharystii, ruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem, którą prowadził również ks. Maciej. Na koniec procesji ks. kan. Mirosław Kędzierski podziękował wszystkim za udział w procesji, za przygotowanie ołtarzy, oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby uświetnić uroczystość.

Na zakończenie uroczystości w kościele został odśpiewany hymn „Te Deum laudamus..”- „Ciebie Boga wysławiamy..”.

Ks. Maciej po zakończonej Mszy Świętej udzielił wszystkim swojego błogosławieństwa, jako nowo wyświęcony kapłan. Podziękował też za życzenia i wszelkie wyrazy sympatii. Podkreślił, że przez ten rok praktyk  wiele się nauczył i miło będzie wspominał czas spędzony w naszej parafii. Natomiast jego wzorem do naśladowania, jak powinien pracować wikariusz, jest ks. Damian, który ma nie spożyte siły i wielki zapał do pracy.

Leave a Reply