Upływa szybko życie, jak potok płynie czas…

DSC02398„Upływa szybko życie, jak potok płynie czas...„. Słowa tej popularnej piosenki znalazły swoje odzwierciedlenie w środowy wieczór. Po sześciu latach pracy w naszej parafii, przyszło nam żegnać Siostrę Klaudię, która została powołana do innych obowiązków.

Msza Święta, którą sprawował ks. kanonik Mirosław Kędzierski, nie była pożegnaniem, ale dziękczynieniem za obecność i posługę Siostry Klaudii w naszej społeczności.

Był to czas wypełniony zaangażowaniem i ciężką pracą. Czas kiedy Siostra Klaudia pokazała, że o Bogu można świadczyć wszędzie gdzie się znajdujemy. Dowodem tego są liczne pielgrzymki organizowane przez siostrę, na których  zawsze był komplet uczestników.

Z naszej społeczności odchodzi osoba, która emanuje dobrocią, dzieli się swoją głęboką wiarą i miłością. W naszeDSC02307j pamięci pozostanie obraz uśmiechniętej osoby, która na swym rowerze przemierzała ulice Kłecka i okolic, a dla wszystkich, których spotykała na drodze zawsze miała dobre słowo.

Po Mszy Świętej w ogrodzie plebani odbyła się wspólna biesiada przy ognisku, gdzie w sposób mniej oficjalny można było się pożegnać z Siostrą Klaudią.

Dziś potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą i miłują, błogosławią a nie złorzeczą i błogosławieństwem ziemię zdobywają”

Te słowa papież Jana Pawła II chyba w pełnie oddają kim dla naszej społeczności była i pozostanie w pamięci Siostra Klaudia.

Leave a Reply