U Matki Bożej Pocieszenia

W świadectwie i męczeństwie Ulmów i ich dzieci odkrywamy na nowo wielkość rodziny.

Dziś w Markowej na Podkarpaciu delegat papieski kard. Marcello Semeraro ogłosił nowymi błogosławionymi Wiktorię i Józefa Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci. W tym wielkim wydarzeniu brał udział i wspólnie ze swoimi braćmi w kapłaństwie koncelebrował Mszę Świętą ks. kan. Mirosław Kędzierski.

Dziś też, w Dąbrówce Kościelnej miały miejsce główne uroczystości odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Z naszej parafii o godz. 3.30 do Matki Bożej Pocieszenia, wyruszyła piesza pielgrzymka, która była swoistym dziękczynieniem za dzisiejszą beatyfikację. Podczas drogi pątnicy wysłuchali konferencji o rodzinie Ulmów, ich życiu i drodze do świętości, którą wygłosił ks. Mikołaj. Nie zabrakło również modlitwy w intencji parafii i wszystkich parafian. W tym roku do naszej grupy po raz pierwszy dołączyli mieszkańcy Łagiewnik Kościelnych. Po dotarciu na miejsce, pielgrzymi modlili się w miejscu objawień, a następnie uczestniczyli w Sumie odpustowej, którą sprawował bp Radosław Orchowicz.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym czasie łaski i spotkania we wspólnocie. Księdzu Mikołajowi za przygotowane słowo i modlitwę, zespołowi muzycznemu, pani Ilonie i pani Angelice za bezpieczne prowadzenie do celu, pielgrzymom za to, że byliście, oraz firmie „MILE” za bezpieczny transport do Kłecka.

Fot. ks. Proboszcz, p. Paweł, Jakub, Parafia Kłecko