To już jest koniec…

 Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!

W dniu wczorajszym na Mszy Świętej o godzinie 18.00 nauczyciele, młodzież i rodzice dziękowali za rok szkolny 2019/2020. Natomiast wspólnota parafialna dziękowała za posługę księdza Bartka w naszej parafii.

Był to rok szkolny dziwny i bardzo trudny. Panująca na świecie pandemia zmieniła z dnia na dzień system edukacji. Czas ten był okresem nowych doświadczeń, nauki współdziałania z innymi. Zapewne zostały popełnione jakieś błędy, ale to wszystko odchodzi do historii. Społeczność szkolna, rodzice mogli powiedzieć: nareszcie, udało się teraz odpoczynek. Po tym specyficznym okresie, gdzie potrzeba było wytrwałości, zaangażowania, determinacji i konsekwencji wszyscy mogą powiedzieć, że są zadowoleni z osiągniętych wyników.

Na koniec Eucharystii nadszedł czas podziękowań dla księdza Bartka, który opuszcza naszą wspólnotę parafialną po trzech latach posługi. Dziękujemy za ten czas, za słowa wypowiedziane podczas kazań, ale również za te słowa kierowane w konfesjonale i rozmowach prywatnych. Dał się ksiądz poznać jako człowiek sympatyczny, odpowiedzialny, twardo stąpający po ziemi. Pokazujący, że dobry humor, żart oraz uśmiech jest niezbędny w kontaktach z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Na ten nowy czas życzymy księdzu pogody duch, radości z każdego dnia oraz uśmiechu na twarzy.