Sztafeta – czas start!!!

Jezus Chrystus potrzebuje Kościoła, by działać pośród nas. Ale i my potrzebujemy Kościoła. Nie możemy żyć autentyczną wiarą bez Kościoła. – abp Wojciech Polak

Zmiana koloru szat liturgicznych, wieniec adwentowy przed ołtarzem, to kolejne znaki, które uświadamiają nam, że w Kościele rozpoczął się Adwent. Oprócz Rorat, na które serdecznie zapraszamy, w dobrym przeżyciu Adwentu ma pomóc Sztafeta Adwentowa, którą dziś rozpoczęliśmy. Swoją tematyką nawiązuje ona do tegorocznego hasła roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

U progu nowego roku liturgicznego, zatrzymujemy się nad tajemnicą Kościoła, oraz na tym jak bardzo jest On potrzebny. Dziś pierwsze okrążenie Sztafety: „Po co Kościół?”. Mszy Świętej o godz. 18:00 przewodniczył ks. Arkadiusz Wikariak, wikariusz wrzesińskiej fary i regionalny duszpasterz młodzieży. W swoim kazaniu mówił:

Po co Kościół? Czy postawiłeś sobie kiedyś pytanie po co Tobie Kościół? Kościół, moi drodzy, jest właśnie po to, żeby nie czekać w samotności. Wspólnota jest po to, aby meczu nie oglądać samemu, ale z kumplami, z tymi, którzy przeżywają te same uczucia i doskonale rozumieją twoje emocje. Kościół jest po to, żeby nie iść samemu na koncert i nie stać jak taki kołek pod sceną! Właśnie po to jest wspólnota. Aby nie być samemu. Aby móc podzielić z kimś moje emocje, moje odczucia. Inaczej ogląda się mecz z kimś, inaczej będziesz się bawić na koncercie, jeśli będziesz miała z kim zatańczyć. I podobnie jest w Kościele. Potrzebujemy wspólnoty, aby swoich obaw nie przeżywać samemu, aby swoich radości nie zostawiać tylko dla siebie. Aby nie być takim nudnym kibicem siedzącym samemu przed telewizorem w dziurawym dresie, aby nie podpierać ściany na koncercie, ale przeżywać wszystko wspólnie, razem we wspólnocie.

Już dziś zapraszamy na drugie okrążenie Sztafety „Kościół to księża?”, w niedzielę 4 grudnia o godz. 18:00. Słowo wygłosi ks. Andrzej Nowicki.