Sztafeta Adwentowa – Start

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu. Wszystkie cztery niedziele tego okresu będą okazją do wspólnej modlitwy i podtrzymania w nas płomienia tęsknoty za Panem Jezusem. Będą jak cztery okrążenia lekkoatletycznych zawodów, każda kolejna będzie zbliżała nas do upragnionej mety.

Ten bieg do mety, którą jest narodzenie Jezusa rozpoczęła Msza Święta o godzinie 18.00, przewodniczył jej ks. Adam Piechowiak. Całość rozważań odbywała się pod hasłem „Czujność”, a homilię wygłosił dk. Dawid Mistelski, mówił:

„Życie człowieka podobne jest do zawodów, szczególnie do sztafety. Jej zadaniem jest dotarcie do mety. Każdy chrześcijanin ma więc troszczyć się o swoją wiarę, rozwijać ją i – tak jak uczestnicy sztafety otrzymaną pałeczkę – dostarczyć bezpiecznie do wyznaczonego miejsca jakim jest niebo i spotkanie z Chrystusem. Na tej drodze nie jesteśmy sami – mamy swojego trenera. Jezus Chrystus chce nam w tej drodze towarzyszyć dając nam codziennie rozmaite wskazówki, szczególnie w Słowie Bożym. Jest naszym największym kibicem i wsparciem prowadząc przez życie do zwycięstwa – życia wiecznego w niebie.”

Młodzież, po Mszy Świętej otrzymała pakiety adwentowe, które mają jej pomóc owocnie przeżyć ten wyjątkowy czas.