Sztafeta Adwentowa – półmetek

Po co więc wyszliście? – Mt 11

Sztafeta Adwentowa dotarła na półmetek. Mszę Świętą o godz. 18:00 koncelebrowali: ks. Jakub Siutkowski, ks. Paweł Balicki i ks. Adam Piechowiak. Trzecia zmiana sztafety, chyba najtrudniejsza, bo można wiele zyskać, ale przez mały błąd można wiele stracić. Tak samo jest z naszą Sztafetą Adwentową, dziś temat trudny: „Kościół czy apostazja?”. Na to pytanie w swojej homilii próbował odpowiedzieć ks. Jakub. Mówił, że Kościół można porównać do matki, do której zawsze można przyjść po pomoc. Pytał, czy matce jesteśmy w stanie powiedzieć: nie chcę ciebie, odejdź ode mnie? Czy mielibyśmy odwagę podpisać akt apostazji, odstąpić swoją matkę, tą która dała nam życie? Kościół daje życie, to miejsce, gdzie każdy może narodzić się na nowo. Do nas należy wybór, jednak pamiętajmy, że najmniejszy błąd może nas wiele kosztować. Dziś niedziela Gaudete – Radości. Dlatego powinniśmy się radować bo Pan jest blisko, Pan, który daje radość, szczęście, życie wieczne.