Szlachetna Paczka u nas?

szlach_pakaSZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2015 roku Paczka połączyła 1 000 000 Polaków!  Zrodził się pomysł, aby powstał nowy rejon Szlachetnej Paczki. Jest to Mieścisko – Kłecko.

Wśród naszych parafian zrodził się pomysł, aby może włączyć się w to szlachetne dzieło i na naszym terenie. Piękne dzieło może być przez nas realizowane, a zwłaszcza w Roku Miłosierdzia. Jak je realizować? Kto może się włączyć?

Po pierwsze jako wolontariusz, który jest pełnoletni i zaangażuje się w stworzenie listimage1y potrzebujących osób czy rodzin. Muszą być to osoby pełnoletnie. Druga forma to wolontariusz, który będzie pomagał obsługiwać magazyn. I tu jest pole do popisu dla młodzieży, która nie ukończyła 18 roku życia.

Każdy może włączyć się w to dzieło! Mały gest może przynieść komuś niesamowitą radość na święta. Zaangażuj się! Nie czekaj! Zgłoś chęć zaangażowania się!

Leave a Reply