SYNOD SENIORA

ROMA LOCUTA, CAUSA FINITA – RZYM PRZEMÓWIŁ, SPRAWA SKOŃCZONA

 

Słowa wypowiedziane przez św. Augustyna z Hippony w roku 416, stawiały sprawę jasno. To co powie papież jest wiążące dla wiernych. Dziś zakończyliśmy nasz SYNOD PARAFIALNY. Ostatnim akcentem było spotkanie seniorów. Osób, które w swoim życiu wiele już przeżyły i mogą służyć doświadczeniem młodszym pokoleniom.
Synod Seniora rozpoczęła wspólna Eucharystia pod przewodnictwem naszych duszpasterzy. Została ona odprawiona w Dziennym Domu Pomocy Senior + w Kłecku. W krótkiej homilii ks. Adam podkreślił jak ważni są dla społeczeństwa ludzie z bagażem doświadczeń życiowych. Po Mszy Świętej uczestnicy zostali podzieleni na grupy gdzie wraz z animatorami odpowiadali na pytania:

Jak osoby starsze czują się w Kościele i parafii? Co parafia może jeszcze zrobić dla seniorów? Jak powinna wyglądać współpraca parafii z ośrodkami dla osób starszych? (Dom Senior +; Klub Seniora)? W jaki sposób przekonać osoby starsze i chore, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, aby przyjmowały Komunię św. w I piątki miesiąca w domu? Co zrobić, by umożliwić osobom starszym większy udział w życiu parafialnym?

Podsumowanie obrad odbyło się przy kawie i słodkim poczęstunku.

I dziś myśl św. Augustyna można powiedzieć SENIORZY PRZEMÓWILI – SPRAWA SKOŃCZONA. Był to ostatni dzień naszego synodu, teraz czekamy na podsumowanie i widoczne owoce tych rozmów.