Święto młodych.

 

Każdy z was pragnie żyć pełnią życia. Ożywiają was wielkie nadzieje, piękne plany na przyszłość. Nie zapominajcie jednak, że prawdziwą pełnie życia można znaleźć tylko w Chrystusie, który dla nas umarł i zmartwychwstał. Tylko Chrystus może zaspokoić serce człowieka. Tylko On daje siłę i radość życia, bez względu na jakiekolwiek zewnętrzne ograniczenia i przeszkody.Tak, odkrycie Chrystusa to najpiękniejsza przygoda waszego życia.” – św. Jan Paweł II

Święty Stanisław miał trudną młodość, mimo że był z bardzo bogatego rodu, arystokratycznego, prawie królewskiego, miał trudną młodość. Młodzi dzisiaj mają w Polsce trudną młodość, czasem wydaje mi się, że nie potrafią sprostać wyzwaniom, czasem szukają wyjścia poza Ojczyzną. Dla wszystkich: i tych, co odchodzą z Ojczyzny, i tych, co zostają, niech św. Stanisław Kostka będzie patronem – patronem trudnych dróg życia polskiego, życia chrześcijańskiego. Szukajmy u niego stale wspomożenia dla całej młodzieży polskiej, dla całej młodej Polski.

Dziś przypadało liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Adama Piechowiaka. Całość liturgii została przygotowana przez młodzież. Mogliśmy też usłyszeć po raz pierwszy scholę młodzieżową. W swojej homilii ks. Adam mówił o wielkości każdego człowieka, że każdy z nas jest stworzony do robienia rzeczy wielkich.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni do ogrodu plebanijnego na kiełbasę z ogniska i słodki poczęstunek. Była zabawa, tańce, rozmowy.

Biesiada była też, zakończeniem pieszej pielgrzymki do Dąbrówki, która odbyła się w minioną niedzielę.

Papież Franciszek mówił do młodych:

Jezus jest panem ryzyka, a nie komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem trzeba mieć trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś

Święty Stanisławie, Patronie Polski i patronie młodzieży na całym świecie, każdego dnia ucz nas odwagi świętości w wiernym wypełnianiu tych czynów, które Pan sam dla nas przygotował.