Święto Młodych – odpust Św. Wojciecha

W ostatni weekend kwietnia u grobu i relikwii św. Wojciecha zgromadziła się młodzież z całej archidiecezji gnieźnieńskiej. W tym głównym diecezjalnym święcie młodych uczestniczyła również reprezentacja naszej parafii. W sobotę rano młodzi wyruszyli na rowerach do Gniezna by wspólnie z Prymasem Polski odmówić jutrznię. Później wzięli udział w warsztatach z udziałem zaproszonych gości m.in. piosenkarką Moniką Kuszyńską wokalistką zespołu Varius Manx i reprezentantką Polski na Eurowizji w 2016r. Centralnym punktem sobotniego spotkania była Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej, podczas której homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka z Gdańska oraz udzielił sakramentu bierzmowania siedmiu osobom niepełnosprawnym. Popołudniu wszyscy gościli się w prymasowskim ogrodzie, w którym nie zabrakło dobrej zabawy i jedzenia. Z żalem opuszczaliśmy duchową stolicę naszej diecezji, lecz nasz smutek opromieniała nadzieja na to, że za roku znowu się wszyscy w tym wyjątkowym miejscu spotkamy. filmik