Święto Młodych Kłecko 2022

Duc in altum! – Wypłyń na głębię! Dziś te Jezusowe słowa kieruję do każdego i każdej z Was: Wypłyń na głębię! Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie i na nowo wypłyń na głębię! Odkryj głębię własnego ducha. Wnikaj w głębię świata. Przyjmij słowo Chrystusa, zaufaj Mu i podejmij swą życiową misję. – JP II

Piątek, 22 kwietnia zapisze się na długie lata w historii naszej parafii. Po raz pierwszy odbył się odpust ku czci św. Jerzego, patrona naszej parafii. Na to wydarzenie czekała przede wszystkim młodzież dlatego, że wszystko było organizowane z myślą o nich. To dla nich był ten dzień – Święto Młodych Kłecko 2022. Do naszej parafii przybyli młodzi z wielu miejsc naszej archidiecezji. Wszystko było powiązane z pielgrzymką ludzi młodych do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Kłecko było przystankiem na pątniczym szlaku.

Świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta, sprawowana przez kapłanów odpowiedzialnych za młodzież w archidiecezji. Słowo do zgromadzonych wygłosił ks. Hubert Wiśniewski, który mówił o rozpoznawaniu swojego powołania. Po zakończonej Eucharystii, na kłeckim rynku młodzież wraz z kapłanami zatańczyła „belgijkę”, a po niej wszyscy udali się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury na koncert zespołu ROCK AND FIRE, który kończył piątkowe świętowanie. Podczas koncertu młodzi podzielili się swoim świadectwem wiary. Oprócz dobrej muzyki, mogli też usłyszeć historię zespołu, który przeszedł wielką metamorfozę.

Wszystkim, którzy przybyli do Kłecka i przyczynili się do uświetnienia tego dnia składamy wielkie podziękowania. Ks. Adam, który również wszystkim dziękował wyraził głębokie przekonanie, że to spotkanie młodych będzie tradycją w naszej parafii. Po zakończeniu świętowania wszyscy udali się na nocleg lub wrócili do domów, aby w sobotni poranek wyruszyć do Gniezna, na dalsze świętowanie.