Święto Matki Bożej Zielnej

„…powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej” – Breviarium fidei VI, 105

Dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji polskiej, to dzisiejsze święto obchodzone jest jako Święto Matki Bożej Zielnej. Przynieśliśmy do kościoła bukiety kwiatów, wiązanki traw, ziół, zbóż jako dziękczynienie za to, co urodziła ziemia. Poświęcone w tym dniu naręcza kwiatów mają zapewnić opiekę Matki Bożej dla domu i rodziny. Dziś również Święto Wojska Polskiego, pamiętajmy w modlitwie o tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, oraz o tych, którzy dziś strzegą bezpieczeństwa naszych granic. Obydwa te święta mają swoje unikatowe znaczenie i niech będą obchodzone z szacunkiem i podniosłością.