Święto KSM-u

„Służba – takiego królowania uczy nas Chrystus, o takim nam przypomina, takie Chrystusowe Królestwo mamy szerzyć. To nie jest cel na jutro. Modlimy się o nie i zaczynamy nim żyć już dziś” – mówił w uroczystość Chrystusa Króla abp Wojciech Polak. 

W niedzielę, 20 listopada w liturgii kościoła przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W niedzielne popołudnie, w katedrze gnieźnieńskiej kolejne osoby z naszej parafii złożyły przyrzeczenia i otrzymały symbole przynależności do struktur. Po Mszy Świętej grupa naszej młodzieży uczestniczyła w uroczystej gali z okazji 5. rocznicy reaktywacji stowarzyszenia w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Dzień zakończyli wspólnym posiłkiem w znanej „jadłodajni”, oraz seansem filmowym w gnieźnieńskim kinie.

Za zdjęcia dziękujemy młodzieży z duszpasterstwa.