Święto Królowej Polski

Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zostało ustanowione przez papieża Benedykta XV w roku 1920 na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Święto ma upamiętniać wydarzenia z 1 kwietnia 1656 roku, kiedy król Jan Kazimierz wraz z senatorami zgromadzonymi w katedrze lwowskiej składał śluby, obierając Maryję na Królową Polski. Dzisiejszy dzień to święto wszystkich Polaków, bez względu na wiek, wyznanie, poglądy. Dzisiejszy dzień, to także 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny została odprawiona o godz. 11:30, a przewodniczył jej ks. kan. Mirosław Kędzierski, który w swojej homilii przypomniał jak wielkie znaczenia ma dla naszego narodu ma Matka Boża. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się pod pomnik Obrońców Kłecka, gdzie odśpiewano hymn państwowy, a licznie zgromadzone delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Do zgromadzonych przemówił Burmistrz Gminy Kłecko, Adam Serwatka, który na koniec podziękował wszystkim mieszkańcom za swoją 9-letnią kadencję, a nowym władzom , w tym burmistrzowi elektowi oraz radnym życzył pomyślności w zarządzaniu gminą Kłecko w kolejnych latach.