Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

„Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” – (Mt 28,20)

 

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, jest obchodzony po raz pierwszy a inicjatorem jest papież Franciszek. W tym roku przypadł 25 lipca, a docelowo będzie to niedziela, która przypada najbliżej liturgicznego wspomnienia dziadków Pana Jezusa – jak określa się św. Joachima i Annę, rodziców Maryi.
Tematem przewodnim tegorocznego dnia są słowa „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Również w naszej parafii świętowano. Uroczysta Msza Święta została odprawiona o godzinie 11:30, a przewodniczył jej ks. Adam Piechowiak. O oprawę zadbali seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Senior+, którzy przygotowali czytania i dary. Na zakończenie Eucharystii, każdy senior otrzymał mały upominek oraz list papieża Franciszka do osób starszych.

„Dziadkowie przypominają nam, że starość jest darem. Są oni ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary (…) Powinniśmy stać na straży naszych korzeni. Niezwykle ważne jest wzajemne poznanie się dziadków i wnuków, ponieważ dziadkowie widzą marzenia swoich wnuków, a młodzi ludzie, czerpiąc siły z dziadków, pójdą naprzód – powiedział Ojciec Święty na temat osób starszych.”

Wszystkim seniorom w naszej parafii życzymy zdrowia, błogosławieństwa bożego oraz serca, które ma być zawsze młode.