Światełko z Betlejem.

DSC05528„W grocie w Betlejem nadzieję światu dał, zszedł dla nas z nieba sprowadził dziwny czar, Pokoju siła i serca ciepła dar, świat odmieniła szukając nas”

Tradycyjnie w wigilijne przedpołudnie do naszej parafii przybyło światło z Betlejem, przyniesione przez naszych harcerzy na Mszę Świętą o godzinie 10.00. Hasłem tegorocznej akcji były słowa – „Zauważ człowieka”. Hasło poświęcone jest odnajdywaniu człowieka, przyjaciela, bliźniego. Zauważenie człowieka wcale nie jest oczywiste. Jesteśmy wśród tłumów, ale nie dostrzegamy człowieka. Musimy zwrócić uwagę na każdego człowieka indywidualnie. 

Eucharystia sprawowana przez ks. kan. Mirosława Kędzierskiego była też zakończeniem i zarazemDSC05519 podsumowaniem tegorocznych rorat. Dzieci przyniosły zbierane kartki z postaciami świętych, które razem tworzyły tarczę z napisem „Strażnik Światła 2015”, oraz ogłoszono wyniki konkursu na własnoręcznie wykonany lampion. W rywalizacji brało udział 39 dzieci. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała jedna z rodzin naszej parafii. Jednak jak to bywa w konkursach trzeba wyłonić zwycięzców. Jury przyznało:

   I miejsce – Marcel Grzelak 2c, Zosia Żybura 3a

  II miejsce – Martyna Grzelak 1b, Piotr Strzelczenia 4b

 III miejsce – Kubuś 3a, Natalia Fiborek 4c, Daria Owczarzak 5c

Po zakończonej Mszy Świętej każdy z zebranych mógł zabrać światełko betlejemskie do swoich domów aby zapłonęło na stole wigilijnym przypominając nam o wielkiej tajemnicy jaką jest Boże Narodzenie i radość jaka z niego płynie.

Leave a Reply