Spotkanie pielgrzymów grupy czerwonej.

Tutaj, na Jasnej Górze, podobnie jak w Kanie, Maryja oferuje nam swoją bliskość i pomaga nam odkryć, czego brakuje do pełni życia. Teraz, podobnie jak wówczas, czyni to z macierzyńską troską, ze swoją obecnością i dobrą radą, ucząc nas unikania arbitralnych decyzji i szemrań w naszych wspólnotach. Jako Matka rodziny chce nas strzec razem, wszystkich razem. – papież Franciszek Jasna Góra 2016


W czwartek 26 sierpnia obchodziliśmy Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej. Nasza parafia gościła pielgrzymów z grupy czerwonej PPAG. Spotkanie rozpoczęło się wspólną Mszą Świętą, podczas której pielgrzymi wraz z parafianami modlili się w intencjach niesionych do Pani Jasnogórskiej. Mszę Świętą koncelebrowaną sprawowali ks. Krzysztof Szkopek – przewodnik grupy czerwonej i ks. Adam Piechowiak.

Zgodnie z zasadą coś dla ducha, coś dla ciała po zakończonej Eucharystii odbyła się biesiada przy ognisku w ogrodach plebanijnych. Był to czas wspomnień, wspólnego śpiewu i zabawy. Czas spędzony z bratem i siostrą. Dziękujemy pielgrzymom z „czerwonej” za przybycie. Za rok widzimy się ponownie na pątniczym szlaku.