Spotkanie opłatkowe w świetlicy sióstr.

DSC05471„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku …” – te słowa piosenki Czerwonych Gitar zna chyba każdy. Zawsze przywołują na myśl okres Bożego Narodzenia. Czas obfitujący w spotkania opłatkowe. Czas kiedy możemy na chwilę zwolnić, zapomnieć troskach i problemach dnia codziennego. Bardziej skupiamy się na tym co nas łączy – nie dzieli, co cieszy – nie smuci.

Świetlica Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda „PROMYKI DOBRA”, też zorganizowała spotkanie opłatkowe dla swoich podopiecznych i ich rodzin. Zaproszono też gości – ks. Mirosława, ks. Damiana oraz p. Adama Serwatkę. 

Całość spotkania rozpoczął występ dzieci, które w krótkim przedstawieniu pokazały ideę Bożego Narodzenia. WDSCN2857 czasie przedstawienia usłyszeliśmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, który przeczytał ks. Damian. Nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd. Na zakończenie występu dzieci wraz z bliskimi zostały poproszone o podejście do „Świętej Rodziny” po symboliczne błogosławieństwo i skromny upominek (figurka narodzonego Jezusa oraz sianko na wigilijny stół). Kilka słów powiedział też pan Adam Serwatka, który podkreślił znaczenie świetlicy i rolę jaką odgrywa w naszej społeczności. Mówił, że świetlica oddaje prawdziwą atmosferę świąt, tak różną od tej jaką proponuje nam świat współczesny.

Po części „oficjalnej”, wszyscy przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia, i skosztowali poczęstunku przygotowanego na tą okazję. Nie zabrakło też wizyty św. Mikołaja, który obdarował wszystkich prezentami.

Leave a Reply